Anna Kuc — Wywiad z doświadczonym protetykiem słuchu

Anna Kuc

O naszym zespole pisać lubimy, a Pani Anna Kuc, doświadczony protetyk słuchu z OTOSłyszę, działa w branży już piętnaście lat. W związku z tym postanowiliśmy przeprowadzić niewielki wywiad, aby poznać ją bliżej i dowiedzieć się, jakie wnioski oraz wiedzę nabyła podczas wieloletniej praktyki. Mamy nadzieję, że wiadomości skryte w dalszej części dzisiejszego wpisu, spotkają się z uznaniem naszych czytelników, zapraszamy do czytania!

Redaktor: Witam Pani Anno! Zaczynając od pytań prostych, czy może Pani w skrócie przedstawić się i powiedzieć nam, czym się zajmuje i jak praca wpłynęła na Pani życie?

Anna Kuc: Witam serdecznie. Jestem protetykiem słuchu z 15-to letnią praktyką zawodową. Zdobyte przez te lata doświadczenie oraz wykształcenie zawodowe dały mi wiedzę, którą mogę wykorzystywać w codziennej pracy. Dopasowuje aparaty z wielu przodujących firm na świecie.

Praca protetyka słuchu z pacjentami

Po wstępnym przywitaniu zadaliśmy Pani Annie serię pytań, na których odpowiedzi mogą zainteresować nowe pokolenie protetyków słuchu. Posiadamy szczególną nadzieję, że młodzi i aspirujący studenci przeczytają go i zrozumieją, co też kryje się w przyszłości obranej przez nich ścieżki zawodowej!

R.: Rozumiem, że praca protetyka słuchu jest niezwykle wymagająca i pełna poświęceń?

A.K.: Dla mnie protetyka słuchu to nie tylko praca, ale również pasja, z której czerpie ogromne zadowolenie.

R.: Czy wieloletnia praca z pacjentami w jakiś sposób ukształtowało Pani postawę względem wykonywanego zawodu lub postrzegania świata?

A.K.: Wieloletnia praca z pacjentami nauczyła mnie indywidualnego podejścia do każdego z nich, ponieważ każdy jest inny, wyjątkowy. Każdy ma różne potrzeby i oczekiwania, staram się znaleźć najlepsze rozwiązanie.

R.: Czy może Pani na własnym przykładzie opisać, jakie cechy mile widziane są przez pacjentów u protetyka słuchu?

A.K.: Myślę, że doceniają, że jestem osobą cierpliwą i wyrozumiałą, wrażliwą na potrzeby innych. Dokładam starań, aby pacjenci wracali do świata dźwięków w sposób komfortowy.

R.: Z pewnością tak jest. Co daje Pani najwięcej satysfakcji z wykonywanego zawodu?

A.K.: Ogromną satysfakcję daje mi dążenie do coraz większego zrozumienia potrzeb moich pacjentów. W wyniku działania naszego zespołu specjalistów widzimy uśmiech naszych pacjentów, a to jest bezcenne.

Anna Kuc Dyplom

Protetyka dla dzieci i przyszłość, jaką widzi Anna Kuc

Na zakończenie niniejszego wywiadu postanowiliśmy zapytać o specjalność Gabinetu, czyli pracę z najmłodszymi pociechami. Zwieńczeniem całości jest oczywiście zapatrywanie się na przyszłość i dalsze kształcenie.

R.: Skoro już o uśmiechach mowa, to pacjentami OTOSłyszę są również dzieci. Czy może się Pani do tego odnieść?

A.K.: Zdecydowanie, szczególną grupą są nasi najmniejsi pacjenci . Dla nich świat dźwięków jest rzeczą szczególnej wagi. Technika i zaawansowane badania pomagają tym małym istotą cieszyć się życiem. I to sprawia nam ogromną radość i dumę, że możemy poprawić niedoskonałości natury.

R.: Piętnaście lat doświadczenia to duży odcinek czasu. Czy przyczyniło się to do spowolnienia Pani rozwoju zawodowego?

A.K.: Stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach. Technologia protetyki słuchu wciąż się rozwija, a my również powinniśmy dotrzymać jej kroku, by zapewnić pacjentom, jak największy komfort.

R.: Pani udało się to w niemałym stopniu, w końcu nie lada sztuką jest z tak wielką pasją podchodzić przez tyle lat do wykonywanego zawodu. Dziękuję serdecznie za wywiad i życzę Pani dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz więcej uśmiechów ze strony zadowolonych pacjentów. Gościem dzisiejszego wywiadu była Anna Kuc, doświadczony protetyk słuchu z gabinetu OTOSłyszę, do którego zapraszam!

 

Prezentowane urządzenia to aparaty słuchowe, są to wyroby medyczne wspomagające słyszenie. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. 
Podmiotem prezentującym aparaty słuchowe jest Fundacja Oto Słyszę z siedzibą w Częstochowie.