Test
słuchu

Audibel Arc

Nowoczesny aparat słuchowy powinien być dyskretny, trwały, łatwy w użyciu, nowoczesny oraz stylowy. Na to stawiają pacjenci wybierający markę Audibel, którzy pragną mieć wybór technologii, zasilania, czy stylu dopasowanego do ich codziennego trybu. ARC AI to jest pierwszy aparat słuchowy, który śledzi Twoje samopoczucie oraz aktywność fizyczną. Zacznij działać i zminimalizuj swój ubytek słuchu już teraz!

Nowość ARC AI

Technologia oparta na sztucznej inteligencji, dostosowana do potrzeb pacjentów. 2-kierunkowe audio dostępne na wszystkich poziomach aparatu zostało zaktualizowane, aby móc zapewnić dwukierunkowy mocny dźwięk. Z kolei mikrofony aparatów słuchowych odbierają i przesyłają głos bezpośrednio do iPhone’a oraz iPada. Dodatkowo powiadomienia dotyczące połączeń telefonicznych, wiadomości czy komunikatów z aplikacji są bezpośrednio przesyłane do aparatu słuchowego bez używania rąk. Świetną funkcją, która się sprawdza w kryzysowych sytuacjach są powiadomienia dostępne na wszystkich poziomach aparatów Audibel, ponieważ umieszczone w nich czujniki analizy położenia ciała pacjenta, wykrywają upadek oraz informują opiekuna o zdarzeniu.

Tryb Edge na poziomach 2400 do 1600 jest nazywany trybem inteligentnego autodopasowania przez analizę środowiska akustycznego i jednocześnie łączą w sobie funkcjonalność menadżera dźwięku – automatyczne ustawienie wzmocnienia, kompresji i mikrofonu do odpowiedniego poziomu. Pomocna aplikacja o zaawansowanych funkcjach Trive Hearing Control powiadomi o upadku, przypomni o aktywności fizycznej, monitoruje aktywność psychiczną, znajdzie twój telefon czy pomoże w tworzeniu indywidualnych programów dopasowanych do Twojego życia. Od teraz można odbyć wizytę u protetyka słuchu bez wychodzenia z domu dzięki TeleHear.

Korzyści płynące z posiadania funkcjonalnego aparatu słuchowego Audibel ARC AI

 1. Voice Al (system iOS) – pozwolenie na korzystanie użytkownikom urządzeń iOS z mikrofonu umieszczonego w ich smartfonie, poprawienie rozumienia mowy w trudnych warunkach dla osób z umiarkowanym ubytkiem słuchu. To powoduje, że mikrofon w telefonie staje się dodatkowym urządzeniem, które poprawia rozumienie mowy i redukuje szum płynący z otoczenia.

 2. Tłumacz języków – możliwość tłumaczenia aż 27 języków obcych za pomocą aplikacji i swobodę rozmów z obcokrajowcami.

 3. Aplikacja Trive Care – coś specjalnego dla bliskich opiekunów pacjenta, aplikacja pozwalająca na udostępnianie aktywności fizycznej i psychicznej, poziom naładowania baterii oraz powiadomień i historii upadków, przez co można czuć się bezpiecznym w 100%.

 4. Tryb Edge – dostarczenie pacjentom naturalnych wrażeń słuchowych oraz rozumienie mowy w najbardziej wymagającym środowisku akustycznym, w którym aktualnie się znajduje pacjent. To powoduje komfort i rozumienie mowy bez niepotrzebnego stresu oraz denerwowania się niezrozumienia drugiej osoby.

 5. Transkrypcja – zapisanie komunikatów głosowych w formie notatki i wysłanie ich jako SMS, e-mail czy wiadomość na komunikatorze, dzięki temu ograniczamy niepotrzebny upadek pacjenta i ułatwiamy mu dostęp do szybkiego skomunikowania się z bliskimi.

 6. Asystent Thrive – posłuży do wydawania komend głosowych, dzięki czemu aparat słuchowy może działać bezdotykowo dzięki korzystaniu z najnowszych technologii urządzeń mobilnych, na przykład przy zmianie głośności, programów, trybów czy poleceń „Znajdź mój telefon”.

 7. Znajdź mój telefon – funkcja działająca przy współpracy z Asystent Thrive, dzięki temu aparat sam znajdzie nasz zagubiony telefon.

 8. Monitorowanie aktywności psychicznej – czas noszenia aparatu w ciągu dnia oraz monitorowanie różnych środowisk akustycznych, czyli słuchanie i rozumienie dźwięków mowy, podczas spotkań z bliskimi, co doskonale wpływa na poprawę procesu komunikacji z innymi ludźmi z ubytkami słuchu. Dzięki monitorowaniu na bieżąco można ocenić proces rehabilitacji słuchu.

 9. Monitorowanie aktywności fizycznej – zmierzenie liczby przemierzonych kroków oraz wykonanych ćwiczeń, to tylko motywuje do większej aktywności, ponieważ możemy ustawić cel dnia czy zaplanować aktywny wieczór na świeżym powietrzu z przyjaciółmi. W końcu ruch to samo zdrowie!

 10. Powiadomienia o upadku – ta funkcja wykrywa upadek i wysyła powiadomienia do trzech wskazanych osób, jest dedykowana dla osób mających zaburzenia równowagi albo osób w podeszłym wieku, dzięki niej zwiększa się bezpieczeństwo i komfort najbliższych pacjenta. Są oni informowani nie tylko o upadku, ale również o złym samopoczuciu.

 11. Samodiagnostyka – wygodny i zarazem szybki sposób na sprawdzenie poszczególnych części aparatu, dzięki temu zapewniając znakomitą wydajność systemu, a uzyskane wyniki pomagają protetykowi prawidłowe działanie słuchawki, mikrofonu czy wzmacniacza.

 12. Automatyczne Włącz/Wyłącz – samoczynne przejście aparatu słuchowego w stan uśpienia po określonym czasie pozwoli zaoszczędzić baterie i pacjent nie musi się martwić o samodzielne wyłączenie aparatu.

 13. Tap Control – ułatwienie dostępu osobom o ograniczonej sprawności manualnej, dzięki zaprogramowaniu funkcji sterowania aparatem słuchowym.

 14. Telehear – możliwość regulacji aparatów na odległość w przypadku wizyt kontrolnych, na których nie może pojawić się pacjent, to ułatwia potrzebę regulacji lub konsultacji audiologicznej bez konieczności odbycia osobistej wizyty. Możliwość odbycia wideo rozmowy lub tradycyjnej rozmowy telefonicznej.

 15. Multiflex Tinnitus – innowacyjna funkcja, która jest wykorzystywana podczas terapii szumów usznych, dzięki różnorodnym rodzajom bodźców mamy szeroki wybór, dodatkowo regulacje i dostosowanie szumu do indywidualnych preferencji pacjenta.

 16. 2-kierunkowe audio – możliwość korzystania z telefonu bez używania rąk, na przykład podczas odbierania i przekazywania głosu podczas rozmowy telefonicznej.

 17. Kierunkowość E2E – lepsze zrozumienie mowy podczas prowadzenia dialogu lub w szerszym gronie osób, ustawienie kierunkowości dopasowującej się automatycznie do środowiska akustycznego, w jakim znajduje się pacjent.

 18. Streaming z telefonu E2E – wyraźna i zrozumiała rozmowa telefoniczna bez użycia rąk, teraz jest to możliwe, jest to nowoczesna funkcja połączenia aparatu słuchowego z iPhonem, w której wybór opcji obuusznej poprawia komfort rozumienia.

 19. Cisza – ciche środowisko akustyczne może stać się komfortem, ta funkcja pozwala na wyszukanie w czasie rzeczywistym statycznego dźwięku w otoczeniu i wytłumia je, dlatego od teraz niechciane szumy zewnętrzne, takie jak szum wentylatora, odgłosy lodówki czy hałas z ulicy pozwolą się zrelaksować w 100%, podczas odpoczynku.

 20. Przestrzenne wzmocnienie mowy – poprawa rozumienia mowy w hałasie, jest to przydatna funkcja w trudnych warunkach akustycznych, gdzie zostają obniżone pozostałe częstotliwości, a wzmocniona mowa.

 21. Mikrofon dynamiczny – optymalny dobór dźwięków w spokojnej przestrzeni oraz naturalna kierunkowość w trudnym środowisku akustycznym, dzięki automatycznemu przełączeniu poziomu sygnału wejściowego w zależności od potrzeb i miejsca.

 22. Adaptacja muzyki – automatyczne dostosowanie aparatu słuchowego do odbioru muzyki oraz powrót do poprzednich ustawień po jej ustaniu. Jest to ułatwienie dla pacjenta, nie musi zmieniać ustawień wcześniej ustawionych funkcji. Ponadto im wyższa klasa i zaawansowanie aparatu słuchowego, tym odbicie niskich i wysokich dźwięków jest mocniejsze oraz większa ilość pasm odbioru. Kiedy aparat wykryje mowę, powróci automatycznie do ustawień optymalizujących słuchanie mowy.

 23. Adaptacja muzyki E2E – funkcja synchronizowania ustawienia wzmocnienia aparatów, pracy mikrofonów, tłumienia hałasu oraz szumów, przez co aparat automatycznie wykrywa muzykę i wymienia informację pomiędzy dwoma aparatami.

 24. Zarządzanie hałasem E2E – płynne i naturalne wrażenia słuchowe to jest coś, o czym marzy każdy pacjent, na podstawie sztucznej inteligencji oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii Audibel proponuje pacjentom rzeczywiste wrażenia słuchowe dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Od teraz możesz usłyszeć różnorodne dźwięki z wielu źródeł, na przykład zminimalizować szum wiatru, hałas maszynowy czy drażniące dźwięki dla większego komfortu słuchowego. Możesz zarządzać hałasem, dzięki swojemu aparatowi słuchowemu, a to wszystko umożliwia łączność Ear-to-Ear.

 25. Adaptacja hałasu mechanicznego E2E – zsynchronizowanie tłumienia hałasu mechanicznego dla obuusznego komfortu słuchania.

 26. Cewka indukcyjna – ponadczasowa możliwość przełączenia aparatu słuchowego w tryb cewki indukcyjnej, pozwala na przesłanie sygnału do aparatu słuchowego wyposażonego w cewkę, który odbiera dźwięk z urządzenia. Idealna bez zakłóceń jakość słyszenia w miejscach użytku publicznego, na przykład kino, sala konferencyjna, koncert, dworzec.

 27. REM Target Match – precyzyjne ustawienie aparatu słuchowego do stopnia niedosłuchu pacjenta, u którego był zastosowany pomiar REM, co później przekłada się na mniejszą potrzebę kontroli oraz regulacji aparatu w gabinecie słuchu.

 28. CROS System – zapewnij lepszą komunikację z większą liczbą osób, bezprzewodowy system stosowany w jednostronnej głuchocie, gdzie nadajnik przekazuje sygnał dźwiękowy do odbiornika. Zyskaj lepsze rozumienie mowy w hałasie, proste rozlokowanie dźwięków i orientację przestrzenną.

 29. Liczba kanałów – dzięki większej ilości kanałów aparat słuchowy będzie precyzyjnie dopasowany do Twoich potrzeb. Od teraz będziesz mieć możliwość niezależnej regulacji wzmocnienia dźwięków głośnych oraz cichych, to ułatwi rozumienie mowy słyszalnej, a dźwięki staną się komfortowe w odbiorze.

 30. Mowa w hałasie – redukcja hałasu, wzmocnienie dźwięków, przy jednoczesnym zachowaniu mowy lub innych dźwięków pochodzących z przodu, dzięki temu poprawia się skupienie pacjenta oraz czuje większy komfort w głośnych sytuacjach.

 31. Redukcja dźwięków transjentowych/nagłuch głośnych dźwięków – zredukowanie do minimum nagłych dźwięków zewnętrznych wiążących się z nagłymi zmianami głośności, zwiększona redukcja szumów, na przykład podczas odpoczynku czy spokojnego spaceru.

 32. Wiatr – algorytm dla osób prowadzących aktywny tryb życia, które większość czasu spędzają na świeżym powietrzu, dzięki tej funkcji zredukuje się częstotliwość turbulencji wytworzonych podczas wietrznych dni.

 33. Immersion Directionality – naturalna kierunkowość i przefiltrowane dźwięki przez małżowinę uszną pozwalają na lepszą lokalizację dźwięków oraz ich rozróżnienie w otoczeniu, co zapewnia naturalne wrażenia słuchowe.

 34. Mikrofon adaptacyjny – tryb adaptacyjny dostosowujący się do 16 trybów zmieniających środowisko akustyczne pacjenta, gwarancja płynny, naturalnych zmian, poprawa słyszenia oraz redukcja syndromu zmęczenia słuchowego, co pozwala się bardziej cieszyć z różnorodnych sytuacji akustycznych.

 35. Liczba pasm – szerokie spektrum dźwięków, zwiększona liczna pasm, precyzyjne dopasowanie do różnych ubytków słuchu i regulacja wzmocnienia zapewnia większą jakość słyszenia.

 36. Hałas maszyn – funkcja wyselekcjonuje hałas mechaniczny i zredukuje do minimum jego negatywny wpływ na rozumienie mowy.

 

Rodzaje Audibel Arc AI:

 • IIC NW Invisible-In-Canal No Wireless
 • CIC NW Completely-In-Canal No Wireless
 • ITC R In-The-Canal Rechargeable
 • ITE R In-The-Ear Rechargable
 • mRIC 312 Receiver-In-Canal
 • RIC 312 Receiver-In-Canal
 • RIC R
 • BTE 13 Behind-The-Ear
 • BTE R Behind-The-Ear Rechargeable

 

System CROS

System CROS emituje dźwięk bezprzewodowo z mikrofonu umieszczonego na uchu pacjenta do odbiornika umieszczonego na lepiej słyszalnym uchu. Urządzenia można skonfigurować jako BiCROS dla osób potrzebujących wzmocnić słyszalny dźwięk. Audibel CROS obejmuje specjalną grupę aparatów słuchowych dla pacjentów oczekujących wrażeń słuchowych na najwyższym poziomie skierowanych do lepiej słyszącego ucha.

Funkcjonalność systemu to spójne bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe dźwięku przy użyciu technologii 2,4 GHz +NFMI. Kierunkowość w nadajniku CROS, analizator środowiska akustycznego, który zapewnia słyszalność oraz rozumienie mowy w każdej sytuacji. Kompatybilność z akcesoriami 2,4 GHz.

 

Akcesoria bezprzewodowe

– mini zdalny mikrofon – swobodne rozmowy w głośnym otoczeniu to nie problem, pacjenci mogą teraz usłyszeć wszystko, przyczepiając mini mikrofon do ubrania rozmówcy.

– zdalny mikrofon + – strumieniowe przesyłanie dźwięku i prowadzenie rozmów w hałasie.

– TV Streamer – bezpośrednie przesyłanie dźwięku z elektronicznych urządzeń bezpośrednio do aparatu słuchowego.

– ładowarki standardowe i do aparatów wewnątrzusznych – ładowarka wyposażona w powerbank umożliwia potrójne naładowanie aparatu, pamiętając, że jeden cykl trwa 2,5 godziny. Dodatkowo wyposażony w wewnętrzną kapsułę chroniącą przed zawilgoceniem.

– mini turbo ładowarki – idealne rozwiązanie w podróży. Posiada wbudowany powerbank, który pozwala naładować w pełni aparat słuchowy czterokrotnie. Dzięki funkcji turbo można naładować aparat tylko w 7 minut, co pozwala mu pracować przez kolejne 3,5 godziny.

– pilot – prosta zmiana ustawień aparatu – głośność, wyciszenie czy zmiana programów.

– mikrofon stołowy – wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala na doskonałą słyszalność w dużych pomieszczenia oraz głośnych sytuacjach akustycznych. Działający jako mikrofon zdalny lub streamer TV.

Zapraszamy do Oto słyszę!

Dzięki bogatej ofercie i fachowej pomocy przy wyborze aparatu słuchowego z pewnością znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie oraz swoich bliskich. Niezależnie od kategorii wiekowej, uprawianego zawodu, hobby, czy upodobań w kwestii wyglądu aparatu.

Nasi partnerzy

Nasze certyfikaty

Oto Słyszę informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij