UMÓW WIZYTĘ
!Font Awesome Free 6.5.1 by @fontawesome - https://fontawesome.com License - https://fontawesome.com/license/free Copyright 2024 Fonticons, Inc.
Test
słuchu

Badania ASSR

Czym są badania ASSR?

Podobnie do badań ABR, wykonuje się badania ASSR, które odbywają się również podczas snu, a ich specjalistyczna nazwa to: słuchowe potencjały wywołane stanu ustalonego. Mogą być one przeprowadzone między 30 dniem życia dziecka, a 30 rokiem życia osoby dorosłej. Badanie pozwala na określenie stanu narządu słuchu, głębokości ubytków, a także na opracowanie planu skutecznego leczenia i rehabilitacji.

W przeciwieństwie do badań ABR , w tym przypadku istnieje możliwość pomiaru obusznego. Jednak tym, co naprawdę wyróżnia tę metodę, jest zbadania niedosłuchu przekraczającego 100 dB nHL.

Rejestracja potencjałów jest podobna do metody ABR, jednak inny jest bodziec stymulujący oraz wykorzystywanie zjawiska synchroniczności rejestrowanych odpowiedzi.

Przygotowanie do badania ASSR

Ponieważ badanie wykonywane jest najlepiej w fazie głębokiego snu lub fazie czuwania, w przypadku dzieci zalecane jest wybudzenie ich parę godzin przed badaniem.

Przed samym pomiarem rodzice będą proszeni o nakarmienie i uśpienie dziecka, podobnie jak w przypadku przygotowania do badania ABR. Ważne jest, by nie karmić dziecka na parę godzin przed badaniem. Jeżeli do zasypiania dziecko potrzebuje ulubionego kocyka lub zabawki, warto by rodzice przynieśli je ze sobą.

 

Prezentowane urządzenia to aparaty słuchowe, są to wyroby medyczne wspomagające słyszenie. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. 
Podmiotem prezentującym aparaty słuchowe jest Fundacja Oto Słyszę z siedzibą w Częstochowie.
Oto Słyszę informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij