DROGA DO UZYSKANIA REFUNDACJI Z NFZ w 2023 roku

Krótko wyjaśnimy drogę do uzyskania refundacji krok po kroku, w jaki sposób uzyskać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia do aparatów słuchowych z ubytkami słuchu. Dotyczy to grup społecznych, które objęte są ubezpieczeniem zdrowotnym – dzieci i młodzież do 26 roku życia, osoby po 26 roku życia oraz osoby starsze. Tak niewiele to kosztuje, a możesz wiele zyskać i odzyskać swój słuch!

  1. Wykonaj badanie słuchu – umów się na wizytę oraz badanie w gabinecie protetyka słuchu
  2. Umów wizytę u lekarza POZ – uzyskasz od lekarza skierowanie do specjalisty laryngologa
  3. Umów wizytę u specjalisty – lekarz laryngolog wystawi specjalny e-zlecenie na aparat słuchowy oraz wkładki douszne. Pamiętaj, aby zabrać wyniki badania słuchu oraz skierowanie!
  4. Weryfikacja elektroniczna w systemie NFZ – potwierdzenie e-zlecenia na zaopatrzenie medyczne przez Narodowy Fundusz Zdrowia
  5. Przyjdź do gabinetu protetyka słuchu – zaakceptowany wniosek elektroniczny otrzymuje specjalny numer zlecenia, pamiętaj, aby wcześniej umówić wizytę, zadzwoń pod numer telefonu 575 103 109 lub 728 113 426.
  6. Dopasujemy aparat słuchowy dla Ciebie – po dostosowaniu aparatu słuchowego w naszym gabinecie zapłać mniejszą kwotę pomniejszoną o koszt refundacji i ciesz się dźwiękiem, jak tylko chcesz.
  7. Dokonanie płatności – zamknięcie rozliczenia refundacyjnego na zaopatrzenie medyczne
  8. Kolejna refundacja – wszystko zależy od produktu oraz grupy refundacyjnej.

Zlecenie na aparaty słuchowe mogą wystawić lekarze posiadający specjalizację w zakresie: audiologii, foniatrii, otolaryngologii i laryngologii, również dziecięcej.

Pamiętaj, nie musisz iść na wizytę do ośrodka zdrowia, który ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, możesz się umówić na wizytę do lekarza laryngologa, również prywatnie. Nie zwlekaj, popraw jakość swojego życia i przekonaj się, jak istotny jest dla nas Twój Słuch!