otoslysze-logo-ikona-wpisu

OVP ™ — Niezwykła technologia w Signia Nx

Dzisiaj mamy dla Was nowinkę technologiczną znaną pod skrótem OVP ™. W języku angielskim oznacza to Own Voice Processing, natomiast w polskim odnosi się do technologii przetwarzania własnego głosu.

Nowe rozwiązanie technologiczne pozwoliło między innymi częściowo rozwiązać bardzo istotny problem, jakim była wstępna akceptacja aparatów słuchowych, podczas pierwszego założenia. Wiele osób bardzo odczuwało fakt, że swój własny głos po utracie słuchu odbierało jako obcy. Zjawisko to, w 80% przypadków powodowało niezadowolenie.

Czujecie, że OVP ™ jest czymś dla was lub dla osób bliskich waszemu otoczeniu? Być może zastanawiacie się, które aparaty zostały wyposażone w tę niezwykłą technologię? Odpowiedź w dalszej części tego artykułu!

Signia Nx — Seria z OVP­ ™

Aparaty słuchowe Signia Nx to najbardziej zaawansowana technologia na rynku. Posiada rozwiązanie charakteryzujące się bezkompromisową słyszalnością wraz z naturalnym brzmieniem własnego głosu.

Jak to działa? Otóż Signia Nx bazuje na binauralnej łączności Ultra HD e2e. Dzięki ciągłej wymianie danych w pełnym paśmie audio możliwe jest dynamiczne skanowanie i przetwarzanie własnego głosu przez użytkownika w pełni niezależnie od innych dźwięków, w tym wszystkich pozostałych głosów z otoczenia.

Jak podaje producent aparatów, „Ultra HD e2e umożliwia natychmiastowe i ciągłe dynamiczne wykrywanie własnego głosu oraz opatentowane podwójne przetwarzanie własnego głosu, oraz pozostałych dźwięków środowiska”.

Dodatkowe funkcje i przyszłość OVP ™

Oczywiście, producent nie poprzestał na dodaniu jedynie tej funkcji. Oprócz OVP ™, aparaty słuchowe wyposażone zostały w fuzję technologii bluetooth i Ultra HD e2e, co pozwala na odbieranie transmisji ze smartfonów oraz telewizorów.

Dla osób, które potrzebują pełni komfortu w użytkowaniu aparaty słuchowego, jest to rozwiązanie niemalże idealne. Protetyków słuchu natomiast, ucieszy fakt, że podczas dostrajania aparatu, nie będą musieli poświęcać ogólnej słyszalności środowiska kosztem jakości słyszenia własnego głosu użytkownika.

To nowe rozwiązanie technologiczne jest doskonałym przykładem tego, jak szybkiemu rozwojowi ulega rynek protetyki słuchu. Zapewne z czasem technologia OVP™ ulegnie dalszym ulepszeniom i stanie się standardem we wszystkich aparatach słuchowych. Być może przekształcona zostanie w jeszcze inny, bardziej rewolucyjny system. Tak czy owak, my w gabinecie OTO Słyszę z optymizmem wypatrujemy tego, co przyniesie przyszłość!