Problemy ze słuchem — Wywiad dla TV Orion

otoslysze-wywiad-orion

Problemy ze słuchem nie zawsze są wynikiem wrodzonej choroby lub starzenia się. Życie w ciągłym zgiełku cywilizacyjnym sprawia, że nie zawsze mamy czas, aby zadbać o samych siebie. Właśnie to może być przyczyną pogarszania się zmysłu odpowiedzialnego za identyfikację dźwięków. Zapytana przez TV Orion, jak wygląda sytuacja w Polsce w zakresie profilaktyki oraz audioprotetyki słuchu, jako specjalistka z długim stażem pracy, miałam przyjemność wyrazić swoje zdanie.

Jednymi z najczęstszych objawów, z którymi przychodzi nam się spotkać w gabinecie OTOSłysze, są szumy uszne. Bardzo często jest to jeden z pierwszych sygnałów, który może sygnalizować przemęczenie tudzież zalążek pojawiającego się problemu.

Pytania ze strony TV Orion dotyczyły również zagadnienia, jakim jest niedosłyszenie u dzieci. Problemy ze słuchem u najmłodszych są zazwyczaj diagnozowane podczas badań przesiewowych tuż po ich narodzinach. Mimo to rodzice powinni bacznie obserwować swoje pociechy i nawet jeżeli nie zauważą problemów, udać się do gabinetu protetyka słuchu. W OTOSłysze prowadzimy różne metody badań, takie jak np. otoemisja akustyczna oraz wiele innych.

Na zakończenie, pragnę wyrazić swoje podziękowania, na które zasługują Pan Tomasz Pietrzykowski oraz Pan Łukasz Janiec za przygotowanie materiału. Mam nadzieję, że dotrze on do dużej liczby odbiorców i skieruje uwagę na to, o czym powinniśmy pamiętać w życiu codziennym, czyli profilaktykę słuchu.

Wszystkich czytelników bloga, zapraszam do kliknięcia poniższego linku:

Obejrzyj wywiad

 

Prezentowane urządzenia to aparaty słuchowe, są to wyroby medyczne wspomagające słyszenie. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. 
Podmiotem prezentującym aparaty słuchowe jest Fundacja Oto Słyszę z siedzibą w Częstochowie.