Refundacja dla osób niepełnosprawnych PFRON

Zakres wsparcia dla osób niepełnosprawnych w 2023 roku jest szeroki oraz zróżnicowany. Co najważniejsze refundacje można otrzymać na aparaty słuchowe oraz wkładki douszne. Od stycznia 2023 roku jest możliwe składanie wniosków na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz środków pomocniczych.

Możesz wiele skorzystać, odzyskując wrażenia słuchowe, jakie oferują aparaty najnowszej generacji. Pomagamy w załatwieniu wszelakich formalności, chętnie udzielimy informacji, jak zdobyć dofinansowanie. Możesz tak wiele zyskać! Wystarczy spełnić kilka warunków, aby starać się o dofinansowanie ze środków PFRON, pulą pieniędzy na sprzęt rehabilitacyjny dysponują Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Nie wahaj się dłużej, dopełnijmy razem wszelkie formalności i zacznijmy od:

Wysokość refundacji do aparatu słuchowego określa, co roku MOPS lub PCPR na podstawie posiadanych środków pieniężnych oraz ilości złożonych poprawnie wniosków o dofinansowanie. Wysokość dofinansowania różni się w każdym z powiatów. Jeśli dofinansowanie z NFZ jest na dwa aparaty słuchowe to samo również dotyczy PCPR/MOPS, wtedy można otrzymać dofinansowanie na oba aparaty słuchowe.

** Na bieżąco będziemy aktualizować wszystkie zmiany wprowadzane przez PFRON z dot. wysokości refundacji na aparaty słuchowe dla osób dorosłych oraz dzieci. Szczegóły i pomoc specjalisty w salonie.