Sięgnij po aparat słuchowy

 

Świetny słuch, powrót do normalności i cieszenie się codziennością są dla osób z problemem słuchu, czymś na wagę złota. Zdajemy sobie sprawę, że pomocna zacznie być „nowa para uszu”, czyli aparat słuchowy, który pozwoli ponownie dobrze słyszeć. Mimo że wiele osób nie chce pogodzić się z myślą noszenia aparatu słuchowego. Aparat słuchowy to nie koniec świata… Zwlekanie z decyzją i uznanie aparatu w ostateczności, może prowadzić tylko do pogłębiającej się wady słuchu.

 

Im szybsza reakcja i działanie, tym ubytek słuchu będzie można łatwiej skorygować. To aparat słuchu pozwala na zachowanie w mózgu połączeń nerwowych odpowiedzialnych za słuch, choć mało osób o tym wie. Im bardziej odwlekamy decyzję korzystania z aparatu słuchowego, tym trudniej nam się będzie do niego przyzwyczaić i co ważne tracimy więcej z uroków życia. Słuch jest narządem, który wymaga ćwiczenia i stymulacji, jak inne organy w naszym organizmie. Bodźce słuchowe, komunikacja werbalna i niewerbalna stymulują i ćwiczą nasz mózg. Brak bodźców powoduje, że ubytek słuchu się pogłębia, nasila w nas bezsilność i często pogarsza się zdolność rozumienia mowy.

 

Aparat słuchowy poprawia jakość życia! Warto cieszyć się bogactwem, które oferuje nam świat dźwięków – śpiew ptaków, stukot obcasów, szmer na ulicy czy szelest liści pod stopami. Postęp technologiczny w zakresie aparatów słuchowych jest niesamowity, obecne ich funkcje nie tylko pozwalają doskonale słyszeć, ale osiągać więcej niż byłoby to oferowane dekadę wcześniej. Najlepiej udać się na wizytę i poprosić protetyka słuchu o przedstawienie możliwości aparatów. Mogą nas mile zaskoczyć, swoim miniaturowym rozmiarem, mocą, stopniem dopasowania, dyskrecją oraz nowoczesnym wzornictwem i kompatybilnością.

Dlaczego warto zdecydować się na aparat słuchowy:

 

Pamiętajmy, że wyróżniamy obecnie dwa rodzaje aparatów słuchowych – aparaty ze słuchawką zewnętrzną oraz aparaty wewnątrz uszne, które cieszą się coraz większą popularnością, poprzez swój miniaturowy i dyskretny kształt. Miejmy na uwadze, że komfort i wygoda mają ogromne znaczenie, dlatego naszego pacjenta stawiamy na pierwszym miejscu.

 

Prezentowane urządzenia to aparaty słuchowe, są to wyroby medyczne wspomagające słyszenie. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. 
Podmiotem prezentującym aparaty słuchowe jest Fundacja Oto Słyszę z siedzibą w Częstochowie.