Święto Pieczonego Ziemniaka w Przedszkolu nr 7 w Częstochowie

Święto pieczonego ziemniaka

W Miejskim Przedszkolu nr 7 w Częstochowie w dniu 15 października odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Zorganizowany w słoneczne popołudnie piknik opiewał w rozmaite atrakcje przygotowane zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Festynowi towarzyszyła moc radości, a najmłodsze pociechy zdecydowanie wyszalały się przy wyśmienitej zabawie.

Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez nauczycieli wyróżnić możemy takie jak:

  • Malowanie twarzy;
  • Brokatowe tatuaże;
  • Zabawy na dmuchanych zamkach;
  • Rodzinne gry konkurencje i zawody.

Zgodnie z nazwą święta nie zabrakło również atrakcji kulinarnych, w tym głównie pieczonych ziemniaków, przysmaków szefa kuchni oraz kącika słodkości! Niezwykły festyn z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich dzieciaków oraz ich rodziców.

OTO Słyszę i Święto Pieczonego Ziemniaka

No dobrze, skoro o festynie już napisaliśmy, to przyszła pora opisać, jaki był w nim nasz udział. Poza oczywistym faktem, że bardzo lubimy przepyszne, pieczone ziemniaki mieliśmy przyjemność stać się jedną z atrakcji. Wraz z naszym zespołem prowadziliśmy tego dnia badania słuchu dla najmłodszych oraz ich rodziców.

W końcu pamiętać trzeba, że stan naszego słuchu należy stale nadzorować. Szczególną uwagę zwrócić należy na dzieci, gdyż jest on bardzo istotny dla ich prawidłowego rozwoju.

Prowadzone przez nas badania słuchu znane są pod terminem tympanometrii 3D i są w pełni nieinwazyjne, dla maluchów przypominając prostą zabawę. Wierzymy, że obcowanie z narzędziem było dla dzieci nowym i unikalnym doświadczeniem, które sprawiło wiele radości.

Przekazanie pieniędzy z badań na rzecz przedszkola

Zebrane podczas badań środki pieniężne zostały przekazane przez OTO Słyszę na rozwój placówki. Mamy nadzieję, że ten drobny gest przyczyni się do zakupu materiałów niezbędnych dla wychowywania najmłodszych. Drobnymi gestami można wiele zdziałać, a w OTO Słyszę, nigdy od nich nie stronimy.

Na zakończenie, zapraszamy wszystkich czytelników niniejszego posta do wzięcia udziału w podobnych akcjach. Potrzeby przedszkoli w naszym mieście są ogromne, a to właśnie Wasza inicjatywa może coś zmienić. Pamiętajmy, że uśmiechy dzieci są warte każdych pieniędzy i każdego poświęconego czasu!

 

Prezentowane urządzenia to aparaty słuchowe, są to wyroby medyczne wspomagające słyszenie. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. 
Podmiotem prezentującym aparaty słuchowe jest Fundacja Oto Słyszę z siedzibą w Częstochowie.