PST® Tinnitus

Terapia PST® Tinnitus — Pozbądź się szumów usznych

Czy wiecie, że możecie w naszym gabinecie podjąć pierwsze kroki, by pozbyć się szumów usznych z pomocą urządzenia medycznego PST® Tinnitus? W OTO Słyszę, często miewamy styczność z osobami cierpiącymi na ten problem. Nic dziwnego, gdyż co roku odnotowuje się ponad 300 000 przypadków zachorowań na tinnitus.

Wiele osób dorosłych z pewnością doświadczyło kiedyś podobnych objawów, odczuwając takie efekty dźwiękowe w uszach lub w głowie przy braku bodźca akustycznego w otoczeniu. Tinnitus auris, bo tak zwane są fachowo szumy uszne, jest zjawiskiem powszechnym, objawiającym się w słyszeniu dźwięków fantomowych. Należą do nich: stukanie, dzwonienie, brzęczenie, gwizdanie, buczenie, pisk, syczenie itp.

Natężenie tych dźwięków waha się pomiędzy ledwie uchwytnych, po niezwykle głośne i irytujące. Nieustanny hałas, którego nie da się stłumić, jest częstą przyczyną skutków ubocznych. Mogą nimi być: napięcie emocjonalne, zaburzenia snu, brak koncentracji, trudności z porozumiewaniem się, zmęczenie, stany depresyjne.

Co może powodować schorzenie?

Z reguły podłoży schorzenia tinnitus jest bardzo wiele i nie zawsze wina leży po stronie właściwego układu słuchowego. Do przyczyn powstawania szumów usznych zaliczyć możemy:

Sposób na szumy uszne — PST® Tinnitus

Jednym ze sposobów leczenia szumów usznych w naszym gabinecie jest urządzenie medyczne PST® Tinnitus.

Narzędzie to, jest modyfikacją opatentowanego wcześniej urządzenia PST służącego do leczenia różnorodnych schorzeń aparatu ruchu. Obie metody terapii (PST® Tinnitus oraz Terapia Sygnałem Pulsacyjnym – PST®) zostały opracowane przez amerykańskiego biofizyka dr. Richarda Markolla na Uniwersytecie Yale.

Jako terapia PST® Tinnitus bazuje na doświadczeniach, które wywodzą się z nauk przyrodniczych. Zasada jej działania powiązana jest z fizjologicznymi oraz biologicznymi reakcjami, jakie zachodzą w zdrowych tkankach. Te reakcje wywołują odpowiednie procesy biologiczne, podtrzymujące zdolności regeneracyjne organizmu.

Terapia korzysta z opatentowanych pulsujących sygnałów PST® Tinnitus, które charakteryzują się oryginalnym wzorcem. Impulsy elektryczne przenoszone przez pole elektromagnetyczne pozytywnie stymulują organizm do regeneracji uszkodzonych tkanek. Dzięki odwzorowaniu sygnałów organizmu pobudzony zostaje proces samoleczenia uszkodzonych tkanek.

Licząca blisko 30 lat badań, rozwoju oraz innowacji, leczenie technologią PST® Tinnitus cieszy się bardzo wysoką liczbą skuteczności, sięgającą aż 75-80 procent.

Jak wygląda przebieg terapii PST® Tinnitus?

Proces terapii, która zachodzi w naszym gabinecie, składa się z dwunastu jednogodzinnych zabiegów, które odbywają się w następujących kolejno po sobie dniach.

Walorami terapii jest to, że jest ona bezbolesna, bezinwazyjna, nie powoduje skutków ubocznych oraz cieszy się bardzo wysoką skutecznością z długotrwałym efektem terapeutycznym.

Jeżeli cierpicie na szumy uszne, zapraszamy w nasze progi, abyśmy mogli wam pomóc!