Zmiany w dofinansowaniach NFZ

Od 1 stycznia 2020 roku zmieniają się zasady wystawiania, weryfikacji oraz realizacji zleceń na wyroby medyczne. Dobra wiadomość jest taka, że to będzie spore ułatwienie dla pacjentów, a w szczególności z myślą o osobach niepełnosprawnych i starszych.Obecnie od pacjentów wymagana była wizyta u lekarza prowadzącego, który wypisywał skierowanie na realizacje wniosku na zaopatrzenie w wyroby medyczne, następnie pacjent musiał się udać do macierzystej placówki NFZ, aby zrealizować wniosek i dopiero następowała realizacja zlecenia.

Nowe rozwiązanie dla pacjentów wygląda następująco, pacjent udaje się do lekarza prowadzącego, który wypisując gotowe zlecenie, otrzymuje je od razu do realizacji i wysyłane jest w formie elektronicznej przez lekarza do Funduszu Zdrowia. Bez kolejek, bez zbędnych wizyt w macierzystym oddziale oraz popełnionych błędów formalnych, które niekiedy wychodziły, podczas wizyty w Funduszu.

Płynące korzyści dla pacjentów:
– brak dodatkowej wizyty pacjenta w NFZ w celu potwierdzenie zlecenia
– możliwość korekty błędnie wystawionego zlecenia w trakcie wizyty u lekarza
– oszczędność czasu oraz kosztów dojazdów dla osób, które mieszkają w miejscach oddalonych od siedziby NFZ
– wyeliminowanie udania się do macierzystego oddziału NFZ zgodnego z miejsce zamieszkania pacjenta

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej i zaczerpnąć szczegółowej informacji wejdźcie na stronę www śląskiego oddziału NFZ – http://www.nfz-katowice.pl/

 

Prezentowane urządzenia to aparaty słuchowe, są to wyroby medyczne wspomagające słyszenie. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. 
Podmiotem prezentującym aparaty słuchowe jest Fundacja Oto Słyszę z siedzibą w Częstochowie.