Żyj dłużej z aparatem słuchowym

Najnowsze badania amerykańskich naukowców dowodzą, że u pacjentów noszących aparat słuchowy zmniejsza się ryzyko przedwczesnego zgonu o 25%, jest to potwierdzenie, że warto leczyć niedosłuch w każdym stadium. Naukowcy namawiają, że takie osoby potrzebują wsparcia, a zakup aparatu słuchowego wydłuży ich życie oraz poprawi słuch. Recepta jest prosta – żyj dłużej z aparatem słuchowym!

Badania pokazują, że osób cierpiących na niedosłuch jest coraz więcej. Zaburzenia słuchu ma już, co 3 Polak, w tym 1 do 2 na 1000 niemowląt, 20% dzieci w wieku szkolnym oraz aż 3/4 seniorów w naszym społeczeństwie. Obecne dane NFZ są druzgocące, dlatego wskazane jest noszenie aparatu słuchowego z ubytkami słuchu, aby skorygować ubytek słuchu. Naukowcy zgodnie potwierdzają, że osoby dorosłe z ubytkami słuchu, które regularnie korzystają z aparatu słuchowego, osiągają mniejsze ryzyko zgonu niż Ci, którzy go nie noszą. Dokładna analiza sprawdzająca związek pomiędzy śmiertelnością a noszeniem aparatu słuchowego wynosi prawie 25% dotyczące śmiertelności. Dodatkowo wykazano, że noszenie aparatu zmniejsza ryzyko rozwoju stanów lękowych, depresyjnych, demencji starczej i pozwala pozostać w dobrej kondycji oraz zdrowiu.

Miejmy nadzieję, że osoby, które zastanawiają się lub wahają z decyzją zakupu aparatu słuchowego, będą bardziej zdeterminowane do poprawy jakości swojego życia. W Gabinecie Oto Słyszę chętnie pomożemy dobrać idealny aparat słuchowy, odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania, a także zbadamy poziom ubytku słuchu. Każdy pacjent poczuje się u nas komfortowo i to będzie dobra decyzja na przyszłość!

 

Prezentowane urządzenia to aparaty słuchowe, są to wyroby medyczne wspomagające słyszenie. Używaj ich zgodnie z instrukcją lub etykietą. Podmiotem prezentującym aparaty słuchowe jest Fundacja Oto Słyszę z siedzibą w Częstochowie.