Test
słuchu

Aparaty słuchowe

Aparaty słuchowe, czyli jaki wybrać?

Niegdyś wybór jaki oferowały aparaty słuchowe, był ograniczony, a liczba dostępnych na rynku modeli niewielka. Dziś sytuacja ta uległa diametralnej zmianie. Najnowsze technologie dają możliwość tworzenia coraz doskonalszych, trwalszych, wydajniejszych i bardziej estetycznych aparatów słuchowych. Ilość sprzętu niekoniecznie idzie jednak w parze z jego jakością. Doświadczenie podpowiada mi, że warto sięgać po sprzęt renomowanych producentów, którym zaufały tysiące, a nierzadko i miliony użytkowników na całym świecie.

Dlaczego ufasz renomowanym markom aparatów słuchowych?

Ponieważ są wiarygodne. Spełniły nadzieje, jakie w nich pokładasz. Wybierasz je w pierwszej kolejności, bo w natłoku ofert, reklam i produktów, które są do siebie podobne, oczekujesz gwarancji dobrego i pewnego wyboru, czyli właśnie dobrej marki. Przywiązujesz się do nich i zostajesz z nimi na dłużej, ceniąc ich jakość. Silna marka jest czymś więcej niż tylko produktem, usługą czy firmą. Silna marka to obietnica zaspokojenia Twoich oczekiwań oraz potrzeb, w skład których wchodzą:

Bezpieczeństwo – dzięki aparatom słuchowym poczujesz się bezpieczniej jako użytkownik ruchu drogowego. Usłyszysz sygnały dźwiękowe pojazdów, dźwięk pracy silnika, a także zorientujesz się, z której strony nadjeżdża samochód. Przejdziesz też bezpiecznie przez przejście dla pieszych. Współczesne aparaty słuchowe są ponadto projektowane z myślą o dzieciach. Posiadają specjalne zabezpieczenia dla najmłodszych użytkowników w postaci małego rożka, bezpiecznej komory baterii oraz programowalnej blokady wbudowanych regulatorów.

Efektywność – już po kilku dniach noszenia aparatu słuchowego zaczniesz słyszeć nowe dźwięki. Przypomnisz sobie subtelny szelest papieru i suchych liści oraz piękny śpiew ptaków za oknem. Rozpoznasz zbliżającego się gościa po stukocie obcasów na schodach. Odkryjesz, że pora naoliwić skrzypiące drzwi. Wzruszysz się pierwszymi słowami wnuków oraz ich radosnym gaworzeniem.

Aparat słuchowy pomoże również Twojemu dziecku, dając mu ogromną szansę na pełen rozwój od pierwszych miesięcy życia, ponieważ słyszenie i nauka mówienia są ze sobą ściśle powiązane. Odpowiednio dobrany aparat słuchowy wyrówna szanse dziecka w szkole, umożliwiając mu efektywną naukę oraz nieskrępowaną komunikację z rówieśnikami.

Komfort – osiągnięcie komfortu, czyli dobrego zrozumienia słów podczas oglądania telewizji, słuchania muzyki, prowadzenia samochodu czy rozmów w towarzystwie, na spotkaniach, na wykładach wiąże się z potrzebą słyszenia. Korzystając z aparatu słuchowego, unikniesz dyskomfortu, jaki pojawia się w codziennych sytuacjach: w trakcie zakupów, przy odwiedzinach wnuków czy w czasie wizyty w przychodni lub w urzędzie. Nie trzeba przy tym regulować urządzenia, ponieważ jest one w pełni automatyczne. To bardzo ważne w przypadku dzieci i osób starszych.

Trwałość – obecnie dostępne aparaty słuchowe są odporne na wilgoć, kurz, jak i zapylenie. Dzięki temu mogą być noszone w każdej sytuacji. Mając taki aparat słuchowy, możesz pracować w zapylonym, bądź zakurzonym środowisku. Możesz odpoczywać na plaży, kąpać się, a nawet nurkować. Nowoczesne aparaty słuchowe wytrzymują także uderzenia i upadki. Są ponadto odporne na uszkodzenia mechaniczne. Profesjonalne aparaty słuchowe rozpoznają również środowisko akustyczne, w którym aktualnie przebywasz. Następnie zapamiętują tę sytuację, dzięki czemu skuteczniej niwelują hałas i wzmacniają źródło mowy.

Oszczędność – w Oto słyszę znajdziesz aparaty słuchowe typu Ric o wszechstronnym zastosowaniu. Są szczególnie przydatne w sytuacji pogłębiającego się ubytku słuchu, gdy wymagane jest cykliczne zwiększanie mocy aparatu. W tym przypadku nie ma konieczności wymiany całego urządzenia, a jedynie słuchawki. Oszczędzasz tym samym pieniądze.

Oferujemy również aparaty słuchowe ze wbudowanym akumulatorem jonowo-litowy, które nie wymagają stosowania baterii. Wystarczy podłączyć aparat do ładowarki, dołączonej oczywiście do zestawu. Oprócz tego, w naszej ofercie znajdują się profesjonalne aparaty słuchowe, niwelujące dokuczliwe szumy uszne. To zasługa wbudowanego generatora szumów usznych, posiadającego dużą skuteczność w rehabilitacji szumów usznych.

Dyskrecja – współczesne aparaty słuchowe są niezwykle subtelne. Niektóre modele są wręcz niewidoczne dla osób postronnych, więc nikt nie dowie się o Twoim problemie. W naszej ofercie przygotowaliśmy dla Ciebie właśnie takie aparaty. Posiadamy najmniejsze dostępne na rynku aparaty słuchowe zauszne, wewnątrzuszne i dokanałowe. Miniaturowa konstrukcja jest przyjazna dla dziecka, ułatwiając mu akceptację urządzenia. Tym bardziej że maluchy mogą wybrać kolor obudowy aparatu oraz wkładek usznych.

Wśród młodzieży i osób aktywnych zawodowo popularne są aplikacje mobilne, umożliwiające łączność bezprzewodową z różnymi urządzeniami. Za pomocą aplikacji sparujesz aparat słuchowy z telewizorem, smartfonem, tabletem, komputerem, odtwarzaczem mp3 oraz mikrofonem bezprzewodowym. Aplikacja pozwala jednocześnie regulować większość kluczowych parametrów pracy podłączonych urządzeń.

Sprawdź nasze aparaty

Dzięki bogatej ofercie i fachowej pomocy przy wyborze aparatu słuchowego z pewnością znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie oraz swoich bliskich. Niezależnie od kategorii wiekowej, uprawianego zawodu, hobby czy upodobań w kwestii wyglądu aparatu. Zapraszamy do Oto słyszę!

Sprawdź nasze aparaty

Zapraszamy do Oto słyszę!

Dzięki bogatej ofercie i fachowej pomocy przy wyborze aparatu słuchowego z pewnością znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie oraz swoich bliskich. Niezależnie od kategorii wiekowej, uprawianego zawodu, hobby, czy upodobań w kwestii wyglądu aparatu.

Nasi partnerzy

Nasze certyfikaty

Oto Słyszę informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij